KAQ E THJESHT DUKET LEARTA NË PËRDITSHMËRI


Learta Jakupi, për publikun e gjërë e njohur si reja e Shyhrete Behlulit, së shpejti do ta sjell në jetë fëmijën e parë, që siç është bërë e ditur, është vajzë.E, megjithatë, shtatëzania nuk e ka ndryshuar shumë Lartën, bukuroshen me sy bojë qielli, që u bë tejet e famshme dhe e komentuar.

Learta, ndonëse me popullaritet të madh, soliste operistike, ka mbetur ende shumë e thjeshtë. Ajo, edhe në stil është mjaftë modeste dhe minimale.Kështu duket në përditshmërinë e saj reja e këngëtares Shyhrete Behluli, një nga emrat më të komentuar të shoubizit vendor.