Horoskopi Ditor, E Mërkurë 16 Dhjetor 2020


Dashi-Do ngrini shume pikëpyetje gjate kësaj dite juve qe jeni ne një lidhje dhe atmosfera ne çift mund te behet here pas here elektrizuese. Beqarët do fillojnë një lidhje afatgjate e cila ne shume momente do i beje te ndihen si mbi re. Ne planin financiar duhet te prisni edhe pak kohe para se te kryeni investimet e menduara. Gjendja ende nuk është aq e qëndrueshme sa duhet.Demi-Do dashuroheni si kurrë me pare sot me atë qe keni ne krah dhe do përjetoni kënaqësi te forta. Partneri do dije si t’iu beje te ndiheni mire. Beqaret duhet te tregohen te sinqerte me personat qe do takojnë sepse me gënjeshtra nuk mund te shkojnë askund. Financat do jene te qëndrueshme nëse nuk kryeni shpenzime te konsiderueshme ne çdo moment.

Binjaket-Do përjetoni kënaqësi te njëpasnjëshme sot ju qe jeni ne një lidhje dhe do ndiheni me fat qe keni partnerin ne krah. Mesdita do jete e veçante. Beqaret do afrohen mjaft me dike i cili prej kohesh i vazhdonte dhe kishte simpati. Ne planin financiar mos u tregoni te paduruar sepse mund te bëni gabime te pandreqshme. Edhe huat lërini për me vone për t’i shlyer.Gaforrja-Gjate gjithë ditës do merrni bekimin e yjeve dhe gjerat do ju ecin për mrekulli ju te dashuruarve. As vete nuk e kishit imagjinuar ndonjëherë se gjithçka mund te ndryshonte kaq shpejt. Beqaret do qëndrojnë gjithë kohës me miqtë e ngushte dhe nuk do ndiejnë nevojën për te krijuar një lidhje. Ne planin financiar bëjini mire llogarite ne mënyrë qe te mos ju lindin probleme me vone.Luani-Pasioni ne çift do shtohet fuqishëm gjate gjithë kësaj dite. Si ju ashtu edhe partneri e dashuroni fort njeri­tjetrin dhe doni qe gjithçka t’iu ece sa me mire. Beqaret nuk do kenë me shume fat ne dashuri dhe do vazhdojnë te mbeten serish vetëm. Ne planin financiar nuk do gjendeni ne një situate te zakonshme, por nuk do ndaleni derisa ta gjeni një zgjidhje sa me te mire.Virgjeresha-Mos u druani aspak gjate kësaj dite, por shprehjani sa te mundni ndjenjat atij qe keni ne krah. Vetëm kështu do e ruani te ngrohte atmosferën ne çift. Beqaret do përzgjedhin tej mase dhe nuk do mund te fillojnë një lidhje ashtu si e kishin menduar. Gjendja e financave do jete goxha me e mire se me pare. Do merrni disa shpërblime te hershme.

Peshorja-Dita do jete shume e mire sot për te gjitha ata qe janë ne një lidhje. Do i kuptoni gabimet e bëra me pare dhe do mundoheni sa te mundni qe t’i ndreqni ato. Edhe beqaret do kenë me ne fund dashuri me shikim te pare. Gjithë e ardhmja do ju ndryshoje brenda disa sekondash. Ne planin financiar duhet te reflektoni disa here para se te hidhni hapa sepse mund te tronditeni fort.Akrepi-Shtojini pak me shume dozat e fantazisë sot ju qe jeni ne një lidhje dhe do e shohin qe çdo momente do jete fantastik dhe plot kënaqësi. Beqaret nuk do ndalen se kërkuari princin e kaltër, por nuk do mund ta gjejnë dot atë. Merkuri fatmirësisht do sjelle fat ne planin financiar dhe do ju ndihmoje t’i zgjidhni problemet qe keni pasur. Do jeni me te qete kur te blini gjerat e domosdoshme.Shigjetari-Klima ne jetën tuaj ne çift do ngrohet akoma me shume gjate kësaj dite dhe marrëdhënia me partnerin do jete ashtu si e keni dëshiruar gjithmonë. Beqaret do kenë veçse mundësi për aventura kalimtare dhe asgjë me tepër sesa aq. Financat po nuk i menaxhuat me përkujdes e maturi do keni probleme te mëdha. Nëse keni mundësi kërkoni ndihmën e ndonjë specialisti.

Bricjapi-Do ëndërroni me shume nga sa duhet sot ju te dashuruarit dhe realiteti do ju duket akoma me zhgënjyes. Ata qe kane pasur zënka do vazhdojnë te jetojnë ne një ambient elektrizues. Beqaret me mire te qëndrojnë edhe sot ashtu si janë sepse mundësitë me te mira do jene pas disa ditësh. Financat do jene interesante dhe tejet delikate. Mos kryeni asnjë lloj shpenzimi.Ujori-Ndajini te gjitha mendimet dhe idetë qe keni për lidhjen ne çift sot dhe mundohuni qe për gjithçka te bashkëpunoni se bashku. Beqaret do jene te ngarkuar me pune dhe nuk do kenë mundësi te dalin me personat qe do i ftojnë. Me financat tregohuni sa me vigjilente qe te mundeni te paktën derisa gjendja te stabilizohet disi. Ju mund ta bëni këtë.Peshqit-Do mbylleni ne vetvete sot ju te dashuruarit dhe nuk do keni një marrëdhënie te mire me partnerin. Beqaret do kërkojnë pa fund dhe ne çdo vend qe do shkojnë për princin e tyre te kaltër. Vetëm një pjese e vogël do mund t’ia arrije qëllimit. Gjendja e financave do jete kryesisht e kënaqshme për shkak te ndihmës se madhe qe do ju ofrojnë disa te afërm.