Ëmbëlsirë me Krem Karamel , Ëmbëlsirë e Shpejtë që Mahnit me Shijen


Ëmbëlsira me Krem Karamel është ëmbëlsira më e preferuar e të gjithëve , ajo ka një shije unike te jashtzakonshme që nuk mundet mos të ju pëlqej , receta në vijim është një recetë me ndryshe e cila të mahnitë me shijen.
Përbërsit janë këto : 1 L Qumësht; 6 Vezë; 8 lugë gjelle Sheqer; 1 lugë të vogël Sheqer Vanilje; 1 lugë gjelle; Nisheste; Pjekim në telin e fundit të furrës në 150*C – 30-35 min .

Për Krem Karamelin na duhen : 7 lugë gjelle Sheqer; 1 lugë gjelle Nisheste; 100 ml Ujë dhe 150 ml Ujë.Përgaditja është si në vijim të cilën më së miri mund ta shihni nëpërmjet videos së më poshtme .Ju bëftë mirë.