E Papritur Sonte/ Kolona Të Gjata Në KUFI, Ja Çfarë Është Duke Ndodhur


Në pikën kufitare në Morinë janë krijuar radhë të gjata të vetuarave të kosovarëve të cilët po kthehen në Kosovë, pasi kanë kaluar fundjavën në Shqipëri. Periksopi sjellë pamje në pikën kufitare në Morinë në orët e mbrëmjes së sotme, ku shihen dhjetëra vetura, teksa presin në radhë për të hyrë në territorin e Kosovës.

Ndërsa, Policia kufitare në Morinë ka konfirmuar se duke filluar nga ora 9 e mëngjesit të së shtunës. Kanë kaluar në Shqipëri rreth 1.700 automjete dhe rreth 4.700 qytetarë të Kosovës drejt Shqipërisë. /Periskopi/