E PA PRITUR/ Ja çfarë po ndodhë në ITALI


Kundërshtarët e masave kufizuese u përplasën me policinë në Romë të dielën në mbrëmje, duke kërkuar heqjen e bllokimit.

Protestuesit e zemëruar janë përplasur me policinë në Romë, duke bërtitur parrulla, duke kënduar dhe duke ndezur pishtarë për të shprehur pakënaqësinë e tyre për shkak të izolimit të dytë për shkak të koronavirusit, shkruan DM, transmeton portal arbresh.info

Ata mbanin flamuj italianë, banderola dhe një prift që kalonte pranë sheshit përshëndeti turmën.Në Itali, numri i njerëzve që vuajnë nga koronavirus vazhdon të rritet, pasi 33,900 infeksione u regjistruan dhe 546 vd iqën vetëm gjatë ditës së dielë.