Alketa i tregon të gjitha/ Ja si e mbaj lëk urën si të jem 20-vjeç: Ky është sekreti


Alketa Vejsiu eshte nje nder moderatoret me te njohura dhe me te suksesshme te ekranit. Ajo eshte shume akti/ve ne rrjetet sociale ku shpesh poston foto nga jeta e saj profesionale apo pr/ivate. Moderatorja e njohur ka zbuluar disa te pathena per se/kretet e suk/sesit, bukurise , per jeten e saj dhe punen. Alketa ka treguar edhe rutinen e saj per t’u dukur perfekte ne fotot qe pub/likon ne ’Instagram’ permes nje bashkebisedimi me ndjekesit ne ’Instagram’.

Ajo pranoi se gjysmen e punes e bejne filtrat te cilet e ndihmojne te fshehe ndonje vije ne fytyre apo thinje. Vejsiu ka treguar disa rituale te cilat e bejne te duket ne super forme. Nje ndjekese e ka pyetur: “Cfare ke bere qe nuk plakesh?”Alketa nuk ka hezituar dhe i eshte pergjigjur menjehere: “Filtrat e Instagramit moter.Ata na tregojne sikur jemi super njerez. Si te gjithe ju kam dhe une ndonje vize e ndonje fije te bardhe qe s’do mundem ta evitoj.Po kam ca rituale qe perpiqem t’i ndjek.